מקרקעין

עסקאות מקרקעין מתבצעות על ידי אנשים פרטיים, כמו גם גופים עסקיים וציבוריים. בעסקאות אלה הסיכוי והסיכון שוכנים אחד ליד השני והדרך למצות את העסקה, למנוע חשיפות לסיכונים ולצמצם חבות מס, תלויה רובה באיכות הליווי והייעוץ המשפטי שתקבלו.
עסקה של רכישה או מכירה של בית, עבור רובנו, תהיה העסקה הגדולה בחיינו – היקרה ביותר, עם השלכות ארוכות טווח בכל כך הרבה מובנים.

כשאני מייצגת לקוחות אשר מוכרים או רוכשים בית, עליי לבצע את כל הבדיקות המקדמיות כדי לאפשר להם עסקה בטוחה ומוצלחת, כאשר הם מודעים מראש לכלל ההוצאות הצפויות, והסיכונים הכרוכים בעסקה, ככל ויש כאלה. במסגרת העסקה אני גם מסייעת בתכנון המס המיטבי, ודיווח לרשויות המס בהתאם.

בין הבדיקות שאני מבצעת:

אופן רישום הנכס – בטאבו, בחברה המשכנת, במנהל – ומהן ההשלכות של הרישום
האם ידרשו לשלם מס (רכישה/ שבח) וכמה – לרבות תכנון מס מיטבי ללקוח.
האם חלים היטלי השבחה

משכנתא – כיצד ומתי לסלקה (למוכרים), ומהן הבדיקות הנדרשות לפני נטילת ההלוואה (לקונים).
בכל שלב במו"מ, אני עובדת בשקיפות מלאה עם הלקוח, ומבהירה לו היטב את המשמעויות של כל אחת מן ההחלטות שנצטרך לקחת, במסגרת העסקה.
דואגת לעבוד בשיתוף פעולה מלא גם עם עורכי הדין המייצגים את הצד השני, כמובן תוך מיצוי האינטרסים של לקוחותיי, עד לקבלת הסכם מכר שיטיב עם הלקוח.

במקביל – מקפידה לעבוד עם נשות ואנשי מקצוע משיקים, כגון יועצי משכנתאות, שמאים, מתווכים, על מנת להעניק ללקוח טיפול מעטפת מלא.
בעלת ניסיון רב בעבודה מול הגופים השונים הרלוונטים לעסקאות – רשם המקרקעין, רשות מקרקעי ישראל, מיסוי מקרקעין וחברות משכנות (עמידר, עמיגור חלמיש וכיו"ב)

העסקאות אמנם כוללות המון מונחים משפטיים, מספרים וניירת רבה, אך מביאות איתן גם הרבה חששות, התרגשות וחלומות גדולים; לכל אלה, אני נותנת מקום מלא, ומלווה את הלקוחות יד ביד, עד לסיום העסקה בצורה המוצלחת ביותר.
עומדים לפני עסקת רכישה או מכירה? בואו נדבר!